• Konum
  • Kükürtlü Mah.
    Mudanya Cad.
    Evren Apt A/No:73/A Osmangazi/BURSA
  • MAİL
  • info@rkyapielemanlari.com

Pleksi Korkuluk

PLEKSİ KORKULUK MODELLERİ

Pleksi, renkli ve renksiz türü olan plastik cam demektir. Saydam ya da yarı saydam olmaktadır. Pleksinin kolay kesilebilen, kolay işlenebilen ve kolay delinebilen, hafif plastik yapısı vardır. 90 derece sıcaklıkta yumuşatılır. Basınç yöntemi ile biçim verilen Pleksi maddeler, soğuduktan sonra artık bir metal kadar sert olur ve dış etkilerden etkilenmeden sağlamlıklarını korurlar.

Pleksi; cam madde ile plastik madde ortasında bir maddedir. Ancak camdan da plastikten de daha dayanıklıdır ve her türlü iklim koşulunda deforme olmadan uzun yıllar sağlamlığını korur. Sesi ve ısıyı cama oranla daha az iletir. Kenarları, büyük darbeler sonucunda kırılsa bile cam gibi keskin olmayacağı için kişilerin sağlığına zararı dokunmaz.

Pleksi Nerelerde Kullanılır?
Pleksi maddesi, yatak başlarında, hediyelik eşya yapımında, avizelerde ve diğer aydınlatma ürünlerinde, sehpa veya masaların ayak yapımında, mağaza vitrinlerinde, mutfak aksesuarlarında, büro mobilyalarında, süs eşyalarında, dekorasyon ve iç mimarlıkta kullanılmaktadır.

Şimsi asıl konumuz olan pleksi korkuluklara geçebiliriz. Bu korkuluklar, renkli, yarı saydam veya saydam olarak üretilmektedir. Korkuluk yapımında sık kullanılmasının nedeni cama çok benzemesidir. O kadar ki çok dikkatli bakılmadığı sürece, cam olmadığı anlaşılmaz bile. Pleksi korkuluklar, estetik görüntülerinin yanında, şeffaf görünümleri ile de bulundukları ortama uyum sağlamaktadır. Çizilmeye karşı da oldukça dayanıklıdırlar.

Pleksi Korkuluk sistemleri, pleksi baba ve pleksi dikme adı verilen ana malzemelerin birleştirilmesi ile meydana gelmektedir. Eğer siz de eviniz ya da işyeriniz için Pleksi Korkuluk yaptırmayı düşünüyorsanız, RK Yapı Elemanları olarak her zaman yanınızdayız. Firmamız paslanmaz korkuluklarda olduğu gibi pleksi sektöründe de profesyonel ekip ve deneyimi ile sizlere farklı ürün seçenekleri ile oldukça geniş bir alanda hizmet sunmaktadır. Firmamız tarafından özenli bir şekilde üretilmiş çeşitli pleksi korkuluk modelleri ile konutlarınıza veya ofisinize güzel bir hava katabilirsiniz.