• Konum
  • Kükürtlü Mah.
    Mudanya Cad.
    Evren Apt A/No:73/A Osmangazi/BURSA
  • MAİL
  • info@rkyapielemanlari.com

Aluminyum Korkuluk

ALUMİNYUM KORKULUK MODELLERİ

Önceki senelerde PVC ürünler daha çok tercih edilirken, artık birçok kişi alüminyum korkuluk konseptli ürünleri tercih ediyor. Bunun nedeni de alüminyum doğramanın daha uzun ömürlü ve sağlıklı olmasıdır.

Alüminyum korkuluk
, çeşitli alüminyum profillerin kesilerek işlenmesi ve bu ürünlerin pencere, kapı veya cam balkon sistemi olarak hayatımızda fonksiyonel bir şekilde yer alması işlemidir. İnsan sağlığı için doğal malzemelerle yapılmaktadır. Çoğunlukla kapı ve pencere yapımında daha çok kullanılır. Ancak alüminyum doğramayı cam balkon yapımında kullanan kişiler de yok değildir. 

Alüminyum doğrama ile üretilen ürünler hafif ve kullanışlıdır. Alüminyum doğrama; ekonomik olması, bakımının kolay olması, ateşe dayanıklı olması, çevreci olması, ısı yalıtımı sağlaması, sağlamlık ve hafiflik özellikleri birlikte ele alındığında birçok sektör için en avantajlı malzeme olarak karşımıza çıkmaktadır. İnşaat sektöründe kullanılan alüminyum doğrama levha yapı malzemeleri ise bu tüketimde önemli bir paya sahiptir.

Alüminyum, metal renge sahip olduğu için kaliteli bir görüntü ortaya çıkartır. Yangında zehirli gaz salınımına neden olmaz. Bu doğramalar, yangın yönetmeliğine uygundur. Öte yandan plastik veya ahşap doğramalarla sınırlı ölçülerde çözümler sunulurken, Alüminyum pencereler ile geniş açıklık imkânı sunar. 
Alüminyum korkuluk ürünlerini arzu ettiğiniz ölçülerde yaptırabilirsiniz. Bu ürünlerde, PVC ürünlerdeki koku sorununu yaşamazsınız. Öte yandan ısı yalıtımı açısından da daha avantajlıdır. Firmamız, alüminyum korkuluk ürünleri konusunda da çalışmalar yapmaktadır. RK yapı Elemanları olarak gerek PVC gerekse alüminyum doğrama ürünlerinde, cam balkon modellerinde, korkuluk modellerinde, ofis bölme ve yangın kapısı işlerinde her zaman bir telefon kadar yakınız.