• Konum
  • Kükürtlü Mah.
    Mudanya Cad.
    Evren Apt A/No:73/A Osmangazi/BURSA
  • MAİL
  • info@rkyapielemanlari.com

PVC Kapı ve Pencere

Pvc & Pencere Modelleri

Pvc, kapı pencere sistemlerinin yapımında kullanılan plastiğe verilen isimdir. Pvc, yaklaşık olarak 1930’lu yıllardan sonra kullanılmaya başlanmış olup, özellikle II.Dünya savaşı sırasında kullanımı yaygınlaşmış ve son 25-30 yıllık zaman zarfı içerisinde de en yaygın kullanılan plastiklerden biri haline gelmiştir.

PVC’nin yaşamımızın her alanında ve kapı- pencere profillerinde çokça kullanılmasının nedenleri arasında;

Sağlamlık: PVC, pencere ve kapı üretiminde kullanılan ahşap ve alüminyum malzemelerle kıyaslandığında kesinlikle daha dayanıklı ve fonksiyoneldir. 

Ateşe dayanıklılık PVC'nin alev alma sıcaklığı yüksektir. Bu özelliği nedeni ile pencere ve kapı profilleri için uygundur. Ancak ahşap malzeme daha kolay tutuştuğundan ateşe dayanıklı değildir.

Ekonomik olması: PVC’nin yapım ve kullanım maliyeti, alüminyuma ve ahşaba göre daha düşüktür. Mesela, PVC, bakım ve boya istemez.

Geri Dönüşüm Özelliği Olması: Geri dönüştürülebilir bir malzeme olan PVC den üretilen ve kullanılma özelliği kalmayan malzemeler yeniden şekillendirilerek mamül durumuna getirilir.

Yalıtım Özelliği: PVC malzemenin ısı yalıtımı kapı pencere yapımımda kullanılan ahşap ve alüminyum malzemelere göre daha düşüktür. Yani yalıtım konusunda daha avantajlıdır.

PVC, olumsuz hava koşullarına, çürümeye ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Bu yüzden özellikle kapı ve pencere alanında müşterilerin ilk tercihlerindendir. RK Yapı Elemanları olarak PVC kapı pencere alanında da hizmet vermekteyiz. Bursa-Nilüfer'de hizmet veren firmamız, müşterilerimizin hem sağlıklı olmalarını sağlamak, hem de onları çevre dostu ve ekonomik ürünlerle buluşturmak adına kendini sürekli olarak yenilemektedir. Müşteri memnuniyetini ilke edinmiş olan RK yapı Elemanları olarak sizlere hizmet sunmaktan gurur duyuyoruz.